Hosting

 • jeden z największych dostawców usług hostingowych na świecie
 • ponad 10 milionów aktywnych domen
 • duży wybór planów hostingowych
 • oficjalny partner WordPress.org
 • darmowa domena z każdym planem hostingowym
 • plany hostingowe atrakcyjne cenowo
 • darmowy certyfikat SSL
 • wysoki poziom wsparcia technicznego

Opis narzędzia

Bluehost to obecnie jeden z 20 największych i najkorzystniejszych budżetowo hostingów, jakie dostępne są na rynku. O dużej popularności tego amerykańskiego dostawcy usług hostingowych świadczą liczby, które mówią same za siebie – Bluehost obsługuje ponad 2 miliony witryn na całym świecie i tysiące zadowolonych klientów, którzy mogą korzystać z szerokiego wachlarza dostępnych planów hostingowych, dostosowanych do potrzeb różnych grup klientów. 

Na początek w kilku słowach o powstaniu Bluehost. Firma została założona w 2003 roku przez Matta Heatona, natomiast jej siedziba główna znajduje się w Provo, w stanie Utah. W 2010 roku firma została przejęta przez Endurance International Group (EIG). Od 2013 roku w ofercie Bluehost pojawiły się hostingi serwerów dedykowanych oraz VPS. Co ważne, firma jest oficjalnym partnerem WordPress.org i oferuje zarówno hostingi pod WordPress, jak również pod WooCommerce. Wszystkie serwery Bluehost znajdują się w USA. 

Dlaczego warto wybrać usługi hostingowe Bluehost? Przede wszystkim ze względu na wysoki stopień niezawodności – jak sami podkreślają, dzięki ich usługom każdy projekt może być przeprowadzany w prawidłowy sposób, bez jakichkolwiek ograniczeń i utrudnień w pracy. Niezaprzeczalnym atutem Bluehost jest bardzo dobre wsparcie techniczne, które jest cenne głównie w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hostingami. Kolejną kwestią jest możliwość manipulowania serwerami poprzez cPanel, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie do instalacji aplikacji.

Czym jeszcze zaskoczy nas Bluehost? Warto wspomnieć tu o wysokim stopniu bezpieczeństwa hostingów. Oprócz aspektów oczywistych, takich jak darmowy certyfikat SSL dla każdego planu hostingowego, Bluehost posiada liczne funkcje zabezpieczające, takie jak m.in. funkcja ukrywania danych osobowych podawanych podczas rejestracji w prywatnej domenie, jak również funkcje chroniące przed atakami złośliwego oprogramowania. Wszystko to idzie w parze z najwyższymi na rynku prędkościami ładowania – w 2019 roku czas odpowiedzi dla Bluehost wyniósł 352 ms, natomiast średni czas do pierwszego bajtu (TTFB) wynosi poniżej 200-600 ms.

Szczegóły

Cena: od 2,95$ / miesiąc

Debiut: 2003

Wersja darmowa: darmowy certyfikat SSL, brak okresu testowego

Język programu: angielski

Baza wiedzy: samouczki, filmy, obszerna baza wiedzy, blog

Wsparcie klienta: telefon, czat na żywo 24/7

API: tak

Bluehost: najważniejsze funkcjonalności

Bluehost zdaje się być hostingiem jednym z najprostszych w użytkowaniu – nawet biorąc pod uwagę fakt, że strona jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Użytkownicy cenią sobie tu m.in. przyjazny wygląd strony i wygodny w użyciu interfejs. Ważnym atutem jest wspomniany wcześniej panel administracyjny cPanel, który umożliwia swobodne zarządzanie serwerami.

Web hosting 

Jest to flagowy produkt dostępny w Bluehost, który obejmuje kilka planów hostingowych, począwszy od wspólnych hostingów, aż po hosting VPS i dedykowane. Do dyspozycji użytkowników pozostaje także hosting WordPress, który gwarantuje dziecinnie prostą instalację oraz wyjątkową łatwość podczas obsługi. Co ważne, Bluehost oferuje bardzo dobre wsparcie techniczne dla osób, które decydują się na skorzystanie z hostingu WordPress lub WooCommerce. 

Jako ciekawostka warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do wielu innych popularnych dostawców, Bluehost oferuje 30-dniową gwarancję pełnego zwrotu pieniędzy w sytuacji, gdy będziemy chcieli zrezygnować z ich usług. Nie wiąże się to z żadnymi ukrytymi opłatami i karami.

Rejestracja domen

W Bluehost możemy rejestrować domeny w relatywnie niskich cenach rynkowych. Co więcej, wszystkie plany posiadają wolną, bezpłatną domenę na rok – po tym czasie należy ją odnowić za 14$. 

Migracja strony www

I tu czeka na nas niestety niemiła niespodzianka. Usługa, która teoretycznie powinna być bezpłatna przy zakupieniu hostingu, w Bluehost oferowana jest zupełnie oddzielnie, w dosyć wysokiej cenie – 149,99$ za migrację do pięciu witryn internetowych oraz 20 kont e-mail.

Bezpieczeństwo dla użytkownika i odwiedzających

W Bluehost wszystkie plany hostingowe posiadają darmowy certyfikat SSL, który gwarantuje szyfrowanie połączenia z odwiedzającymi stronę www i zapewnia autentyczność danych przesyłanych pomiędzy odbiorcami a serwerem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które posiadają sklep internetowy i chcą uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarce.

To jednak nie wszystko, co oferuje Bluehost. Znajdziemy tu także duży wybór narzędzi antyspamowych, w tym SpamExperts, Apache SpamAssassin oraz Spam Hammer. Użytkownicy zyskują także wygodny dostęp do powłoki (SSH), co pozwala na bezpieczne uzyskiwanie dostępu do plików konfiguracyjnych. Wśród pozostałych funkcji dostępne są tu także: czarna lista adresów IP, filtry kont e-mail i kont użytkowników, katalogi chronione hasłem, a także dostęp do zarządzania cyfrowymi certyfikatami i kluczami prywatnymi.  

Cennik Bluehost – ile to kosztuje?

Bluehost oferuje kilka ciekawych planów hostingowych o zróżnicowanych specyfikacjach technicznych i przystępnych cenach. Do wyboru mamy: hosting dla WordPress, WooCommerce, współdzielony, dedykowany i VPS. W przypadku zawierania umów na okres dłuższy niż 1 rok możemy liczyć na dodatkowe promocje, które często sięgają nawet 60% od ceny wyjściowej.  Co więcej, w Bluehost możemy skorzystać wyłącznie z dwóch metod płatności za usługi – klasycznej karty kredytowej lub PayPal. 

Dokładny cennik usług Bluehost można znaleźć na stronie producenta.

Podsumowanie

Bluehost to świetne rozwiązanie hostingowe dla niedużych firm oraz właścicieli stron internetowych, którzy szukają niedrogiego, aczkolwiek wydajnego i sprawdzonego hostingu. Coraz częściej z ich usług korzystają także blogerzy i właściciele sklepów postawionych na WooCommerce. Na korzyść Bluehost z pewnością działa wyjątkowo krótki czas ładowania, jak również jeden z najwyższych wskaźników dostępności. Pomimo kilku niedociągnięć wciąż mamy tu wiele opcji i planów hostingowych, które sprostają potrzebom każdej witryny internetowej.

Najważniejsze zalety Bluehost:

wysoka niezawodność serwera z czasem pracy hosta powyżej 99,95%            

bardzo szybkie serwery

stosunkowo niskie ceny

bezpłatny certyfikat SSL i kredyty marketingowe dla wszystkich planów hostingowych

dobre wsparcie dla początkujących (samouczki wideo, samopomoc)

duży wybór opcji hostingowania, w tym VPS i hosting dedykowany

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

 

Najważniejsze wady:

wyższe ceny podczas odnawiania abonamentu

dostępne wyłącznie plany roczne

teoretycznie nieograniczony hosting, który w rzeczywistości ograniczają różne zasady związane z użytkowaniem

brak bezpłatnej migracji strony

serwery wyłącznie w USA

Funkcje Bluehost

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Bluehost. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Darmowy okres próbny
 • E-maile transakcyjne
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym
 • Import / eksport odbiorców

Cennik Bluehost

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Bluehost

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Bluehost: Opinie

3 Ocena Ilość dodanych opinii: 2
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2021-06-11 19:40:22

Podsumowanie opinii

Korzystam nieprzerwanie od kilku lat dla mojej strony do nauki PHP kierowanej na rynek amerykański. Uptime bliski 99.99%, dobre rankingi SEO i szybkość ładowania strony. Dobry support. Polecam.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Mikita Zhuk avatar
Mikita Zhuk – 2023-05-20 13:08:14

Podsumowanie opinii

Bluehost to najgorszy hosting, jaki widziałem w życiu, zapłaciłem za trzy lata, korzystałem z niego przez 6 miesięcy, strona upadla i oni nie w stanie jej przywrócić. Nie mogą rozwiązać problemu, nie zwracają pieniędzy. Kiedy zobaczysz nazwę Bluehost, biegnij. dfx.uk.mybluehost.me -to jest moja główna domena na Bluehost (aby pracownicy Bluehost nie pisali, że moja recenzja jest anonimowa).

Oceniam na PLUS

nic

Oceniam na MINUS

wszystko


Dodaj opinię o Bluehost