Hosting LH.PL

Czym wyróżnia się hosting LH.PL:

 • jeden z największych hostingodawców w Polsce
 • zwycięzca testu wydajności WordPress wg sprawnymarketing.pl oraz chip.pl
 • szybki i stabilny serwer
 • darmowa wersja testowa (14 dni)
 • dysk SSD w każdym pakiecie
 • nielimitowany transfer danych

Opis usługodawcy

LH.pl to jeden z 10 największych hostingodawców w Polsce, działający  w branży IT od 2002 roku. Ponad 18-letnie doświadczenie i atrakcyjne warunki oferowanych usług pozwoliło im na zbudowanie imponującej bazy ponad 30 000 zadowolonych klientów. Oferta LH.pl skierowana jest zarówno do małych firm (w tym przede wszystkim jednoosobowych działalności gospodarczych), jak również większych przedsiębiorstw, które poszukują najlepszych rozwiązań hostingowych.

Co sprawia, że LH.pl znajduje się w czołówce dostawców hostingu w Polsce? Jednym z najważniejszych czynników są oczywiście atrakcyjne warunki cenowe i częste rabaty, które świetnie prezentują się na tle konkurencyjnych usług. Kolejnym aspektem jest lokalizacja serwerowni. LH.pl to w pełni polska firma z szybkim i, co ważne, skutecznym supportem za pomocą kilku kanałów komunikacji (e-mail, telefon, livechat). Firma użytkuje aż 62 serwery Dell’a i SuperMicro z dyskami SSD i Nve P4610, 256 GB pamięci RAM, a także procesory Intel XEON (E5 v4), Xeon Silver oraz ADM EPYC 7451. Wszystkie serwery zlokalizowane są w jednym z najlepszych Data Center ATMAN i NETIA w Warszawie z trzema szafami 42U, spełniającymi standardy TIER III.  To właśnie tu codzienne kopie bezpieczeństwa są przechowywane przez aż 14 dni. 

Warto pamiętać, że w ofercie LH.pl znajdziemy nie tylko usługi hostingowe, ale także usługi poczty internetowej, cloud, rejestrację domen, certyfikaty SSL oraz opcję administracji serwerami.

Szczegóły

Cena: od 37,50 zł netto / miesiąc

Debiut: 2002

Wersja darmowa: darmowy okres testowy (14 dni), darmowy certyfikat SSL przez pierwszy rok

Język programu: polski

Baza wiedzy: dział pomocy z FAQ, blog

Wsparcie klienta: e-mail, infolinia, livechat 24/7

LH.pl: najważniejsze funkcjonalności

LH.pl jest jednym z ciekawszych narzędzi hostingowych, które przykuwa uwagę naprawdę dobrymi parametrami wydajnościowymi. Ich serwery od lat niezmiennie uważane są za jedne z najszybszych na rynku, a wieloletnie działania w branży IT sprawiają, że firma wciąż udoskonala swoje usługi i dopasowuje je do zmieniających się potrzeb użytkowników. 

Warto zwrócić także uwagę na stronę internetową LH.pl, która jest bardzo przejrzysta i łatwa w nawigacji. Znajdziemy na niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferowanych przez firmę usług, a także dostępnych pakietów, które co jakiś czas dostępne są w obniżonych cenach. 

Bezpłatna migracja strony www i skrzynki e-mail

Na początek kilka słów na temat ciekawej opcji, która skłania wielu nowych klientów do skorzystania z usług LH.pl, czyli darmowej migracji strony internetowej i poczty e-mail. Jeśli zastanawiamy się nad zmianą dostawcy hostingowego, to tu otrzymamy kompleksowe wsparcie i pomoc Osobistego Opiekuna Migracji. 

Jak to wygląda w rzeczywistości? Kontaktujemy się z LH.pl i wskazujemy, jakie usługi chcemy przenieść. Następnie Indywidualny Opiekun pomaga w wyborze najlepszego pakietu hostingowego i wskazuje, jak krok po kroku go uruchomić. Po przekazaniu wszystkich danych do logowania czekamy, aż dostawca przeniesie usługi – cały proces trwa maksymalnie dwa dni robocze. Ostatnim krokiem jest testowanie strony działającej na nowym serwerze i zmiana rekordów DNS.

Hosting stron internetowych

LH.pl to jeden z najlepszych hostingów zoptymalizowanych pod WordPressa, WooCommerce oraz PrestaShop. Zarówno w testach wydajności CHIP.pl, jak również w rankingu SprawnyMarketing.pl zajął pierwsze miejsce jako wybór hostingu pod WordPressa. Co w nim otrzymujemy?

 • ŚWIETNA WYDAJNOŚĆ

W LH.pl szczególny nacisk kładziony jest na połączenie niezawodności serwerów z wydajną konfiguracją, co gwarantuje szybkie ładowanie strony i krótki czas odpowiedzi serwera (TTFB poniżej 500 ms). Warto wspomnieć, że firma korzysta tu z wydajnych procesorów AMD EPYC/INTEL GOLD oraz szybkich dysków SSD/NVME. Na hostingu oferowanym przez LH.pl uruchomimy także protokół HTTP/2, a także nową wersję PHP 7.4.

 • BEZPIECZEŃSTWO STRONY WWW

LH.pl zapewnia skuteczną ochronę przed atakami odpowiedzialnymi za przeciążenie strony (DDoS) oraz złamanie haseł (Brute Force). Kolejnym ważnym czynnikiem jest gwarancja przechowywania kopii zapasowych naszych danych przez 14 dni. Każdego dnia serwery są regularnie skanowane, by zmaksymalizować bezpieczeństwo strony. W przypadku WordPressa możemy tu dodatkowo skorzystać z bezpłatnego certyfikatu SSL – Let’s Encrypt.

 • WSPARCIE TECHNICZNE 24/7

LH.pl zapewnia całodobowe wparcie techniczne w trzech dostępnych kanałach: mailowo, telefonicznie lub poprzez livechat.

 • 14-DNIOWA WERSJA DARMOWA

Wybrany pakiet hostingowy możemy bezpłatnie testować przez 14 dni. W przypadku braku zadowolenia z usług dostawca gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni.

Certyfikaty SSL

W ofercie LH.pl otrzymujemy aż 3 warianty certyfikatu SSL, rozróżnione ze względu na nasze zapotrzebowanie i rodzaj strony www, którą prowadzimy. Dodatkowym udogodnieniem jest nowy, darmowy certyfikat Let’s Encrypt, który jest darmowy przez cały okres użytkowania. W wariantach płatnych ceny zaczynają się od 9 zł netto rocznie. 

Co otrzymujemy w ramach wybranego pakietu z certyfikatem SSL?

 • Szyfrowanie danych i bezpieczne połączenie.
 • Pomoc przy pozycjonowaniu strony w Google.
 • Oznaczenie strony w przeglądarce jako bezpieczna.

Cloud Server

Z myślą o największych przedsiębiorstwach, które prowadzą duże serwisy, LH.pl przygotował usługę Cloud Server (serwer w chmurze), w której zyskujemy pełne wsparcie w administracji serwerem. Warto zwrócić tu uwagę na kilka zasadniczych kwestii, a mianowicie:

 • ZARZĄDZANIE

W LH.pl zyskujemy profesjonalną administrację serwerem i całodobowy monitoring usług. Indywidualny opiekun serwera bezpłatnie konfiguruje środowisko i migruje dane z serwerem. Atutem jest tu także możliwość komfortowego zarządzania działaniami poprzez panel Direct Admin. 

 • WYDAJNOŚĆ

Serwery LH.pl charakteryzuje niezrównana stabilność i szybkość, co zawdzięczają przede wszystkim procesorom AMD EPYC/INTEL GOLD, a także macierzom z dyskami SSD i NVME. Ważnym atutem jest tu także pełna skalowalność zasobów oraz wirtualizacja KVM.

 • NIEZAWODNOŚĆ

LH.pl nie bez powodu uważany jest za jednego z najbardziej niezawodnych dostawców usług hostingowych w Polsce. Charakteryzuje ich SLA na poziomie 99,9%, a także backup danych zapisywany na niezależnych macierzach. 

Cennik LH.pl – ile to kosztuje?

Cena hostingu jest jednym z najważniejszych parametrów, którymi kierujemy się podczas wyboru dostawcy hostingowego. W przypadku LH.pl ceny wyglądają naprawdę przystępnie. Na początek warto skorzystać z 14-dniowej wersji darmowej, by sprawdzić wszystkie dostępne opcje i przetestować serwer. Decydując się na konkretny pakiet spośród czterech dostępnych (Kiwi, Orange, Mango i Apple), warto zastanowić się nad wielkością przestrzeni na dysku, jakiej będziemy potrzebować. W wersji podstawowej (Pakiet Kiwi) otrzymujemy jedynie 5 GB do przechowywania danych w aktualnie promocyjnej cenie 37,50 zł netto / rok, a w największym pakiecie (Pakiet Apple) jest to 100 GB w cenie 100 zł netto / rok. 

W przypadku certyfikatów SSL do wyboru mamy jeden z trzech pakietów (Veri SSL, Trust SSL oraz Premium SSL), zróżnicowanych przede wszystkim na rodzaj witryny, którą prowadzimy (mały sklep internetowy, duży sklep internetowy lub urzędy i usługi finansowe). 

Jeśli chodzi  usługi Cloud Server, do wyboru mamy cztery warianty cenowe – w każdym otrzymujemy w cenie panel Direct Admin oraz kompleksową administrację serwerem.

Podsumowanie

LH.pl należy do grona najpopularniejszych dostawców hostingowych, który oferuje także usługi związane z pocztą e-mail, rejestracją domen, cloud serer oraz certyfikatami SSL. Firma posiada własne centrum danych ATMAN w Warszawie, gdzie korzysta z własnych serwerów i dysków SSD. Klienci cenią sobie przede wszystkim świetną wydajność serwerów, co przekłada się na ich stabilność i szybkość. Na uznanie zasługuje także bardzo dobra obsługa klienta, z której korzystać możemy niemal 24/7. Na plus działa także możliwość darmowej migracji strony www oraz poczty e-mail, a także darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt. 

Minusem może być ograniczona przestrzeń na dysku (zaledwie 5GB w pakiecie podstawowym), co może być problemem, jeśli chcemy przechowywać np. dużą ilość zdjęć.

Najważniejsze zalety LH.pl:

bezpłatna migracja strony www i poczty e-mail

niezawodne, bezawaryjne serwery o wysokim poziomie bezpieczeństwa 

bezpłatna wersja testowa (14-dniowa)

bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt

brak limitu transferu danych

najnowsze wersje PHP

profesjonalne wsparcie techniczne

Najważniejsze wady LH.pl:

stosunkowo wysoka cena w przełożeniu na przestrzeń na dysku

niewielka przestrzeń na dysku w pakiecie podstawowym – 5GB

Funkcje LH.PL

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu LH.PL. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Darmowy okres próbny
 • E-maile transakcyjne
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym
 • Import / eksport odbiorców

Cennik LH.PL

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla LH.PL

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

LH.PL: Opinie

3.67 Ocena Ilość dodanych opinii: 3
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2020-12-07 13:12:26

Podsumowanie opinii

Jest w porządku. Jakość na wysokim poziomie, poziom wsparcia bardzo dobry - szybka reakcja na każde zgłoszenie (czy to na czacie, czy mailowo). Strony działają bez zarzutu.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Grzesiek K. avatar
Grzesiek K. – 2021-04-24 18:31:49

Podsumowanie opinii

Bez zarzutu 100%. Godni polecenia i zawsze odpowiadają na maile. Do tego wsparcie na czacie i częste webinary wspierające. Cenowo nie ma tragedii - wychodzi taniej niż home.pl czy nazwa.pl, ale zawsze można znaleźć coś taniej. Dla mnie jednak to rozsądny kompromis między jakością a wydatkiem.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Dawid avatar
Dawid – 2022-06-28 10:57:04

Podsumowanie opinii

Zdecydowanie odradzam, gdyż dzięki opieszałości lh.pl możesz stracić domenę.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Komunikacja 18 kwietnia wystąpiłem o wydanie kodu authinfo, mimo wielokrotnych prób do tej pory go nie otrzymałem (mamy 28 czerwca).


Dodaj opinię o LH.PL