Shoper. Jakie są jego zalety i wady?

Shoper to oprogramowanie przeznaczone do prowadzenia sklepu online. Obsługuje ono cały proces zakupowy, począwszy od zamówienia, aż do rozliczenia księgowo-magazynowego. Pozwala na szybkie i bezproblemowe wdrożenie sklepu internetowego, bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej. Platforma dostępna jest w czterech wariantach cenowych, jednak dla nowych użytkowników jej zespół oferuje atrakcyjną zniżkę.

Shoper to polska platforma e-commerce, która powstała w 2005 roku. Od tego czasu bardzo się rozwinęła i cieszy się obecnie dużą popularnością. Dwukrotnie uzyskała nagrodę dla Najlepszej Platformy Sklepowej (Ekomers 2012 i Ekomers 2013). Działa w modelu SaaS, co oznacza, że jest udostępniana użytkownikom za pośrednictwem Internetu, w ramach comiesięcznego abonamentu. Jakie są jej najważniejsze zalety i wady? I w jakie funkcje jest ona wyposażona? Odpowiadamy.

Shoper – podstawowe funkcje

Shoper oferuje ponad 250 różnych funkcji. Jest również zintegrowany z wieloma narzędziami.

FunkcjaZnaczenie
Dedykowany hosting i wsparcie techniczneZakładając sklep na platformie Shoper, nie musisz mieć własnego hostingu, zyskujesz go w ramach wybranego przez siebie abonamentu. Co więcej, za prawidłowe funkcjonowanie sklepu i kwestie techniczne odpowiada zespół Shopera. To bardzo ważna informacja, zwłaszcza dla początkujących użytkowników – jeżeli coś się popsuje, zawsze można poprosić o pomoc członków tego zespołu. Odpowiada on również m.in. za codzienne tworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu - w razie ewentualnej awarii czy też włamania – odzyskasz ostatnią wersję swojej strony.
Możliwość integracji z wieloma narzędziamiSklep na platformie Shoper można zintegrować z wieloma narzędziami, m.in. z firmami kurierskimi, bramką płatności, Google Ads, Facebook Ads, Allegro, itd. Co więcej, można go połączyć z oprogramowaniem firmowym, programem księgowym oraz większością systemów CRM. Narzędzie to możesz zintegrować również z porównywarkami cen, takimi jak np. Ceneo, Skąpiec czy też Nokaut.
Shoper na FacebookuOprócz właściwego sklepu internetowego, dzięki platformie Shoper możesz mieć również specjalny sklep na Facebooku. Pozwoli ci on zdobywać nowych klientów oraz docierać do nowych grup odbiorców. System umożliwia połączenie obu tych sklepów ze sobą.
Wygodne płatności onlineShoper zapewnia wygodne i bezpieczne płatności w sklepie. Współpracuje on z wieloma dostawcami płatności (Przelewy24.pl, Blue Media, PayU, PayPal) oraz umożliwia wiele opcji płatności, co z pewnością docenią twoi klienci. Bardzo szybko zaksięgowuje on również wykonane transakcje, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. 
Personalizacja wyglądu sklepuW narzędziu Shoper istnieje kilkadziesiąt gotowych szablonów, które można dopasować do swoich potrzeb oraz upodobań wizualnych, bez konieczności zatrudniania grafika. Narzędzie to daje ci możliwość m.in. wymiany grafik oraz doboru kolorów dla poszczególnych elementów sklepu. Ważne jest także to, że wszystkie szablony dopasowują się odpowiednio do urządzeń mobilnych.
Tworzenie kodów rabatowychW narzędziu Shoper możesz generować własne kody rabatowe. Co więcej, masz możliwość przypisywania ich do wybranych zniżek oraz promocji. Wygenerowany kod możesz w następnej kolejności wysłać klientowi np. e-mailem.

Shoper posiada również własną aplikację, dzięki której można zarządzać zamówieniami zarówno z komputera, jak i telefonu czy też tabletu. Warto też zaznaczyć, że Shoper to oprogramowanie przyjazne wyszukiwarkom. Założone w tym systemie sklepy łatwo się indeksują i pozycjonują. Ważne jest również to, że platformę tę możesz zintegrować z narzędziami służącymi do analityki oraz optymalizacji pod SEO, takimi jak: Google Tag Manager, Google Search Console czy też Google Analytics.

Zalety Shopera

Oto najważniejsze zalety Shopera.

Intuicyjna obsługa

Dzięki temu, że oprogramowanie jest bardzo intuicyjne, szybko nauczą się korzystać z niego nawet ci użytkownicy, którzy stawiają pierwsze kroki w branży e-commerce.

Szybki czas wdrażania

Jeśli zależy ci na szybkim wdrożeniu sklepu, Shoper to idealne narzędzie dla ciebie. Całą operację możesz wykonać nawet w kilka dni. Duże znaczenie ma tu jednak stopień skomplikowania projektu.

Bezpieczeństwo i wsparcie techniczne

Za bezpieczeństwo danych, płatności, działanie sklepu i, tak naprawdę, wszystkie inne kwestie odpowiada jeden podmiot – Shoper. W cenie, którą płacisz w ramach abonamentu, jest również wsparcie techniczne, dlatego też - w razie ewentualnych problemów - możesz liczyć na pomoc zespołu.

Wady Shopera

Oto najważniejsze wady Shopera.

Brak dostępu do kodu żródłowego

Brak dostępu do kodu źródłowego dotyczy trzech najtańszych pakietów. Co to tak naprawdę oznacza? Głównie to, że użytkownik ma ograniczone możliwości, jeżeli chodzi o wprowadzanie indywidualnych rozwiązań – może to być przeszkodą w momencie, gdy sklep zacznie się bardzo rozrastać.

Dodatkowe koszty

Mimo że cena abonamentu jest stosunkowo niska, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe moduły i rozszerzenia, będziesz musiał za nie zapłacić osobno. Przykładowo, w najprostszym pakiecie nie ma modułu fiskalnego, który najpewniej będziesz musiał dokupić.

Trudności z integracją niektórych narzędzi

Shoper jest teoretycznie zintegrowany z wieloma narzędziami, w praktyce jednak integracje te często działają nieprawidłowo. Na szczęście, problem ten jest stopniowo rozwiązywany.

Dla kogo przeznaczony jest Shoper?

Shoper przeznaczony jest dla:

 • małych i średnich firm oraz start-upów,
 • dużych i jednocześnie mało skomplikowanych sklepów, posiadających ponad 50. tys. produktów w ofercie,
 • nowopowstałych przedsiębiorstw,
 • podmiotów chcących skorzystać z gotowych rozwiązań.

Shoper nie jest przeznaczony dla:

 • firm, które są szczególnie nastawione na rozwój i dopasowywanie indywidualnych rozwiązań dla swoich klientów.

Shoper – cennik

Oprogramowanie Shoper dostępne jest w czterech wariantach.

 ZłotyPlatynowyDiamentowyPremium
Cena84 zł124 zł155 zł399 zł

Podsumowanie

Shoper to solidna platforma, która będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Docenią ją również właściciele dużych, ale niezbyt skomplikowanych sklepów internetowych. Narzędzie to jest łatwe i intuicyjne obsłudze, a co najważniejsze – pozwala stworzyć niewielkim kosztem w pełni profesjonalny sklep.

Dzięki kilku wariantom cenowym możesz z kolei dopasować go idealnie do swoich potrzeb oraz budżetu. Nie jest to narzędzie idealne, jednak świetnie sprawdza się u tysięcy klientów, dlatego też zdecydowanie warto je przetestować.

Funkcje Shoper

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Shoper. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Segmentacja subskrybentów
 • Automatyzacja wysyłek e-mail
 • Automatyczna ponowna wysyłka do nieotwartych
 • Darmowy okres próbny
 • Gotowe szablony wiadomości
 • Personalizacja wiadomości
 • Geolokalizacja
 • E-maile transakcyjne
 • Odzyskiwanie porzuconych koszyków

Cennik Shoper

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Shoper

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Shoper: Opinie

1.8 Ocena Ilość dodanych opinii: 5
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2020-12-02 11:13:18

Podsumowanie opinii

Shoper błyszczy jeśli chodzi o niezawodność działania i obsługę klienta. Jednak łatwo zamienić niedrogi abonament w kilkaset złotych miesięcznie. Szczególnie, gdy zaczniemy wybierać w dodatkach (inny szablon sklepu to koszt min. 399 zł, każdy pop-up, formularz, counter i inne drobiazgi to od 15 zł/msc do nawet 79 zł/msc).

Oceniam na PLUS

Bardzo dużo zaawansowanych funkcji marketingowych - kody rabatowe, punkty lojalnościowe, progi rabatowe itp. Ładne raportowanie i przejrzysty panel administracyjny.

Oceniam na MINUS

Większość dodatków płatnych. Tylko jeden dostępny szablon w cenie. Brak integracji z popularnymi aplikacjami do fakturowania (jak inFakt, wFirma czy iFirma).

Piotr avatar
Piotr – 2021-02-20 13:25:49

Podsumowanie opinii

Największą wadą Shopera jest FATALNA obsługa Klienta, a jest to bardzo ważne w przypadku platform typu SaaS, czyli dzierżawionych. Z każdym problemem musimy się tu przecież zwracać do firmy, od której dzierżawimy sklep. Kilka tygodni z Shoperem zniechęciło mnie na tyle, że przenoszę sklep na inną platformę.

Oceniam na PLUS

Może ocenię na plus jak mi zwrócą wydane na to badziewie pieniądze, które moim zdaniem zostały wyrzucone w błoto. Nie mówiąc już o tym co mi bezczelnie ukradli pobierając opłatę za coś, czego nie zrobili.

Oceniam na MINUS

- ŚLAMAZARNE naprawianie zgłoszonych błędów (informatycy Shopera z prostym błędem przez TYDZIEŃ (!), a ja miałem zablokowaną możliwość jakiegokolwiek ruchu) - długi czas odpowiedzi na maile, czasem dopiero po kilkukrotnych ponagleniach (jeśli w ogóle dostaniecie odpowiedź - część moich maili nie doczekała się tego "zaszczytu") - zła ochrona danych osobowych w sklepie (uwaga: wrażliwe dane WŁAŚCICIELA SKLEPU są zapisywane na platformie i mogą być dostępne np. dla firmy, która będzie Wam konfigurować sklep) - pazerność firmy - albo wybierzecie sobie ich system "płatności Shoper", albo poza opłatami miesięcznymi będą od was jeszcze pobierać prowizję od płatności, które otrzymacie od innych operatorów (sprawa dla UOKiK, kłania się ustawa o Zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) - system weryfikacji danych użytkownika nastawiony na jego okradzenie w przypadku najmniejszego błędu popełnionego w zgłoszeniu weryfikacyjnym - to nie ważne, że przekażecie firmie wszystkie wasze dane, to nie ważne, że będą poprawne - jeśli np. zapłacicie im dwa razy z różnych kont, to firma przywłaszczy sobie te pieniądze "bo opłata jest bezzwrotna" i zaproponuje Wam abyście zapłacili raz jeszcze. Nie spotkałem się nigdzie indziej z taką bezczelnością. Dla mnie Shoper jest skreślony - złodziejstwa nie toleruję. I szczerze odradzam to rozwiązanie wszystkim!

Michał avatar
Michał – 2021-09-21 16:03:22

Podsumowanie opinii

Tragiczny support

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Tragiczny support, niepoważne podejście do migracji 5000 sklepów z shoplo. Na pytanie do pomocy jak zamknąć sklep, by nie musieć go przymusowo przenosić i tracić czasu (lub pieniędzy przy dedykowanym własnym rozwiązaniu graficznym) zachwalają shopera i nie chcą pomóc, po czym pobierają opłatę za utrzymanie sklepu (który jeszcze sami wyłączą!)

Guccio avatar
Guccio – 2022-07-25 10:14:21

Podsumowanie opinii

Zmiana małostkowa a mająca na CELU zwiększenie opłat za abonament - jestem tu dwa lata i chyba o dwa lata za długo :). Opłata Platynowa była optymalna i jeszcze jakoś znośna cenowo w stosunku do tego, co proponowano tutaj, by prowadzić sklep. Teraz, po zmianie (likwidacja Platynowego i zmuszenie na przejście na abonamet Diamentowy, jest wymuszeniem do zwiększenia opłaty za abonament i w zasadzie o to tu chodzi, bo korzyści są z tego znikome). Sklep w tej cenie jest nieopłacalny (abonament Standard) 2160zł netto/1rok ( to ok. 2650zł brutto/ rok). mam jeszcze klika miesięcy na przemyslenie i porównanie ofert, ale już widzę, że firmie uderza woda sodowa do głowy.

Oceniam na PLUS

możliwość intuicyjnego poruszania się. Wiecej plusów nie znalazłem przez dwa lata

Oceniam na MINUS

Sklep często ma problemy z integracją oraz wgrywaniem zdjęć - integracja wcale nie jest w pełni dwustronna z innymi platformami np. typu allegro. Ogólnie cena po pdniesieniu jest wygórowana w stosunku do oferowanych usług....

Przemek avatar
Przemek – 2023-05-16 14:40:01

Podsumowanie opinii

Każdy najprostrzy moduł kosztuje Cię kolejne pieniądze. Licencja również nie jest tania. Sumując wszystko co musisz wydać na zbudowanie i utrzymanie sprawnego i nowoczesnego sklepu, okazuje się że w tych pieniądzach masz 2 specjalistów wynajętych na miesiąc, którzy postawią Ci podobną stronę na dowolnym innym systemie. obsługa jest fatalna i niekompetentna. Rozmowa z nimi jest gorsza niż z chatem GPT

Oceniam na PLUS

W zasadzie nic nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia. Toporny i nielogiczny, ograniczony interfejs admina i jeszcze gorsza kompatybilność RWD dla odbiorcy

Oceniam na MINUS

Każda interakcje z ich supportem


Dodaj opinię o Shoper