UWAGA! Shoplo zostało kupione przez platformę SHOPER.

Wszystkie sklepy zostały migrowane do oprogramowania SHOPER i nie ma już możliwości korzystania z Shoplo.

Opis Shoplo został w celach archiwalnych.

Shoplo. Jakie ma wady i zalety?

Shoplo to platforma umożliwiająca stworzenie własnego sklepu online. W sumie oferuje ona ponad 1000 różnych funkcjonalności i dodatków, które mogą pomóc Tobie w sprzedaży. Co więcej, możesz przetestować całość w ramach piętnastodniowego okresu próbnego. Po jego zakończeniu, jeśli podejmiesz decyzję o zakupie, musisz wybrać jeden z czterech jego wariantów cenowych.

Shoplo to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej kompleksowych tego typu rozwiązań w Polsce. Pozwoli Ci ono prowadzić sprzedaż niemal na całym świecie. Co więcej, dzięki wielu narzędziom zwiększysz rozpoznawalność marki oraz jej pozycję w rankingach Google – oczywiście, jeśli odpowiednio je wykorzystasz. Co jeszcze warto wiedzieć o Shoplo? Sprawdź.

Shoplo – podstawowe funkcje

Poniżej opisujemy najważniejsze funkcje Shoplo.

FunkcjeZnaczenie
Personalizacja wyglądu

Wygląd sklepu w Shoplo można łatwo dopasować do swojej grupy docelowej. Do wyboru jest ponad 100 szablonów, które w większości są darmowe. Wszystkie cechują się responsywnością, dzięki czemu odpowiednio dopasowują się do urządzeń mobilnych. W razie potrzeby, można też skorzystać z intuicyjnego konfiguratora i opracować wygląd sklepu od podstaw, bez żadnych umiejętności projektowych i informatycznych.

 

Multichannel

 

Funkcja Multichannel pozwala na wykorzystanie różnych kanałów sprzedaży, dzięki czemu możesz dotrzeć do wielu nowych klientów. Opcja ta daje możliwość oferowania produktów m.in. na takich platformach, jak: Amazon, eBay, Etsy, Showroom, WooCommerce czy też DaWanda. Ważne jest to, że - korzystając z Shoplo - masz możliwość zarządzania nimi wszystkimi w jednym miejscu. Narzędzie to pozwala w kilku kanałach jednocześnie dodawać nowe produkty oraz edytować o nich informacje (np. cenę, tytuł, opis). Z jednego miejsca możesz też śledzić zapasy oraz zarządzać nimi - dzięki temu uzyskasz pełną kontrolę nad stanem magazynowym. W przypadku niewielkiej ilości zapasów otrzymasz natomiast powiadomienie mailowe.

 

Czat

Dzięki Shoplo możesz umieścić czat na stronie, co znacznie ułatwi Ci kontakt z klientami. Funkcja ta pozwala Ci na bieżąco odpowiadać na pytania użytkowników oraz szybko rozwiązywać różnego rodzaju problemy. Tego typu funkcjonalności sprzyjają też budowaniu relacji oraz są sposobem na zwiększenie zaufania w stosunku do Twojej marki. Dzięki tej funkcji możesz wysyłać również wiadomości powitalne do swoich klientów. Shoplo umożliwia też przeprowadzenie krótkiej ankiety przed rozmową i poproszenie klientów o imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu - dzięki temu zyskasz sporo informacji na temat osób zainteresowanych Twoimi produktami. 

 

Zarządzanie klientami (CRM)

Kiedy klient dokonuje zakupów w sklepie, automatycznie tworzy się jego profil w systemie. Dzięki temu, w następnej kolejności, platforma pozwoli Ci na filtrowanie klientów, udzielanie im rabatów, łączenie zamówień w jednym panelu czy też automatyczne gromadzenie subskrybentów newslettera.

 

Integracje

Shoplo można zintegrować m.in. z Allegro, firmami kurierskimi (np. UPS, DHL, Inpost), systemami blogowymi, hurtowniami, porównywarkami cen, systemami elektronicznych płatności (np. PayU, DotPay, Przelewy24, PayPal) oraz systemami księgowymi (np. ifirma, inFakt, wfirma) i magazynowymi (np. Comarch ERP Optima, Enova365, Weaver WMS). Pozwala on również na integrację z systemami do e-mail marketingu (MailChimp, GetResponse, Active Campaign, FreshMail).

 

Marketing

Shoplo w kompleksowy sposób może wspierać również działania marketingowe. W jaki sposób? Przede wszystkim umożliwia on tworzenie kuponów rabatowych oraz promocji. Pozwala również na otwarcie osobnego sklepu na Facebooku oraz udziela informacji o źródle konwersji, dzięki czemu wiesz, skąd pochodzą Twoi klienci.

 

SEO 

Warto powiedzieć również kilka słów na temat SEO. Jak się okazuje, Shoplo daje dostęp do kodu strony i jego edycji, dzięki czemu możesz lepiej swój sklep zoptymalizować. Aby poprawić jego pozycję w wyszukiwarkach, możesz również edytować meta tagi. Narzędzie wyposażone jest także w specjalną wtyczkę, która pozwala monitorować ranking poszczególnych Twoich produktów w Google.

 

Funkcje umożliwiające ekspansję na inne rynki

Shoplo to dobre rozwiązanie również wtedy, gdy zamierzasz prowadzić ekspansję na rynki zagraniczne. Daje on możliwość ustawienia różnych języków z automatycznym tłumaczeniem, skorzystania z wielu dostępnych walut oraz ich przeliczania według aktualnego kursu NBP. Co więcej, pozwala on na ustawienie nawet samej wartości podatków.

 

Warto dodać, że decydując się na sklep w Shoplo, otrzymujesz w cenie własny hosting oraz domenę. Z platformy możesz zrezygnować w każdym momencie, bez okresu wypowiedzenia.

Zalety Shoplo

Oto najważniejsze zalety Shoplo.

Intuicyjny panel administracyjny

Shoplo to platforma, z której obsługą powinni poradzić sobie nawet początkujący sprzedawcy. Poszczególne funkcje znajdują się z reguły tam, gdzie można się ich spodziewać.

Aplikacja mobilna

Shoplo ma również swoją własną aplikację mobilną, Shoplo POS, dzięki której uzyskujesz dostęp do swojego sklepu i statystyk praktycznie z każdego miejsca na świecie. Korzystając z własnego telefonu możesz m.in. zarządzać zamówieniami, produktami oraz różnymi promocjami.

Wiele wersji językowych

Shoplo umożliwia stworzenie wielu wersji językowych sklepu. Do każdej z nich można przypisać, tak naprawdę, oddzielny sklep z osobnym panelem administracyjnym. Dzięki temu każdy z nich może mieć inne funkcjonalności oraz sam wygląd. To z kolei pozwala bez problemu dostosować go do innych, zagranicznych rynków.

Wady Shoplo

Oto najważniejsze wady Shoplo.

Rozbudowane raporty dostępne w droższych planach

Niestety, chcąc uzyskać dostęp do bardziej rozbudowanych raportów i statystyk, trzeba skorzystać przynajmniej z dość drogiego planu Advanced.

Problem z obsługą klienta

Zespół Shoplo nie zawsze odbiera telefony od klientów i czasem długo odpowiada na e-maile. To spory minus, ponieważ platforma działająca w modelu SaaS powinna zapewniać o wiele lepsze wsparcie swoim klientom.

Ograniczenia we wprowadzaniu zmian

Platforma wykorzystuje zamknięty silnik sklepu, przez co nie można wprowadzać w nim bardzo dużych zmian. Może być to dużym ograniczeniem dla tych sklepów, które bardzo dynamicznie się rozwijają.

Dla kogo przeznaczony jest Shoplo?

Shoplo jest przeznaczony dla:

 • małych i średnich firm,
 • przedsiębiorstw o skromnym budżecie,
 • początkujących firm, które chcą zbudować biznes online od podstaw.

Shoplo nie jest przeznaczony dla:

 • zaawansowanych użytkowników, którzy chcą wznieść swój biznes na bardzo wysoki poziom.

Shoplo – cennik

Shoplo to narzędzie dostępne w czterech wariantach cenowych.

 

Starter

 

ProAdvancedVIP

Cena za miesiąc

 

49 zł99 zł179 zł299 zł
Cena za miesiąc przy płatności za rok45 zł85 zł155 zł255 zł

Ważne jest również to, że możesz wybrać dowolny pakiet, niezależnie od liczby produktów w sklepie, wielkości sprzedaży czy też liczby pozyskanych klientów.

Podsumowanie

Shoplo to z pewnością godna uwagi platforma, na którą warto się zdecydować zwłaszcza wtedy, gdy nie chcesz zatrudniać osobnego programisty oraz grafika. Największym jej minusem jest z pewnością niedostateczne wsparcie klientów. Z drugiej strony, platforma ma sporo zalet i bardzo ułatwia sprzedaż. Dlatego też przed zakupem zdecydowanie warto ją przetestować.

Funkcje Shoplo

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Shoplo. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Automatyzacja wysyłek e-mail
 • Automatyczna ponowna wysyłka do nieotwartych
 • Darmowy okres próbny
 • Personalizacja wiadomości
 • E-maile transakcyjne
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym
 • Odzyskiwanie porzuconych koszyków

Cennik Shoplo

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Shoplo

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Shoplo: Opinie

5 Ocena Ilość dodanych opinii: 1
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2020-12-02 10:17:52

Podsumowanie opinii

Korzystam nieprzerwanie od ponad 3 lat. Mimo kilku wpadek i sporadycznego przytykania się webhooków, platforma działa bardzo dobrze, a sklep ładuje się szybko i wygląda dobrze.

Oceniam na PLUS

Najbardziej doceniam mnogość gotowych integracji, jak choćby połączenie z fakturowaniem w InFakcie oraz wyborem i obsługą paczkomatów bezpośrednio w InPost. Do tego plan Started (45 zł/miesiąc) w zupełności wystarcza na moje potrzeby, stąd platforma nie kosztuje mnie fortuny.

Oceniam na MINUS

Odpowiedzi z działu obsługi klienta przychodzą czasem po kilku dniach. Gdy sytuacja jest pilna, jest to trochę zbyt długo.


Dodaj opinię o Shoplo