Hostinger jako globalny dostawca usług hostingowych

 • globalny dostawca „taniego” hosting,  który ma być szybki i niezawodny
 • oferuje usługi hostingu współdzielonego (również w chmurze, VPS, e-mail), rejestrację domen i kreator stron www
 • najniższa cena rejestracji na rynku
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • bezpłatny certyfikat SSL
 • bezpieczeństwo Bitninja
 • szybki czas reakcji serwera, duża pojemność dysku SSD

Opis

Hostinger to znany dostawca hostingu z siedzibą w Kownie, na Litwie. W ich bogatej ofercie znajdziemy przede wszystkim usługi hostingowe, które – jak sami przyznają – mają być tanie, szybkie i niezawodne. I choć może wydawać się to niemożliwe, to faktycznie tak jest – Hostinger oferuje nam ceny hostingu współdzielonego zaczynające się już od 2,55 zł miesięcznie! Swoim klientom zapewnia także liczne rozwiązania w zakresie hostingu w chmurze, hostingu VPS oraz hostingu WordPress i Minecraft.

Poza usługami hostingu w ofercie Hostingera znajdziemy także  opcję darmowej rejestracji domen (we wszystkich pakietach oprócz pojedynczego planu współdzielonego), bezpłatną migrację strony, a także kreator stron www. Tak mocno zróżnicowany zakres usług przekłada się na naprawdę imponującą bazę klientów, którzy zaufali marce Hostinger. Obecnie z ich platformy hostingowej korzysta ponad 29 milionów użytkowników w 178 krajach. I teraz ciekawostka: Hostinger zyskuje nowego klienta co 5 sekund – 15 tysięcy nowych użytkowników każdego dnia!

Przyjrzyjmy się jeszcze, jak prezentuje się Hostinger od strony technicznej. Otóż firma ma ponad 150 biur na całym świecie i aż osiem centrów danych w USA, Azji oraz Europie (Wielkiej Brytanii). Obsługiwane przez nich serwery korzystają z połączenia 1000 Mbps i są zasilane przez LiteSpeed, PHP7 oraz HTTP2. W serwerach wbudowana jest także technologia buforowania. Tak dobre połączenie z pewnością wpływa na szybkość ładowania strony i wyjątkowo szybką odpowiedź serwera.

Szczegóły

Cena: od 2,55 zł / miesiąc

Debiut: 2004

Wersja darmowa: darmowy certyfikat SSL, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Język programu: polski

Baza wiedzy: baza wiedzy, tutoriale, blog, informacje na stronie

Wsparcie klienta: e-mail 

Hostinger: najważniejsze funkcjonalności

Jak już wiadomo, ceny usług Hostingera są bardzo niskie, więc warto przyjrzeć się, jak przekłada się to na oferowane usługi i wydajność. Jedno jest pewne – oferta została przygotowana w taki sposób, by mogły z niej skorzystać zarówno osoby początkujące w świecie online, jak również internetowi wyjadacze, którzy poszukują dobrego hostingu w niskiej cenie.

Hosting współdzielony

Hosting współdzielony to świetna opcja przede wszystkim dla małych i średniej wielkości stron www. Do wyboru mamy tu trzy plany (Single, Premium oraz Business), zróżnicowane z uwagi na parametry techniczne i cenę – chociaż ta druga nie odgrywa tu aż tak dużej roli. Obecnie najniższy z pakietów dostępny jest w cenie 2,55 zł miesięcznie (4,99 zł miesięcznie po odnowieniu usług). Już w najniższym pakiecie Single otrzymujemy moc obliczeniową i pamięć na poziomie 1x, przestrzeń na dysku 10 GB oraz przepustowość 100 GB. Co ważne, firma oferuje możliwość darmowej rejestracji domen, jednak dopiero w wariancie Premium.

Ciekawą opcją jest także hosting WordPress, który powstał z myślą o stronach zbudowanych na WodrPressie. Dzięki szybkiej jego instalacji można bezproblemowo korzystać ze wszystkich jego możliwości. Już w najniższym pakiecie WodPress Starter otrzymujemy hosting dla 100 stron i 100 kont e-mail, z 20 GB pamięci masowej SSD oraz darmowym SSL i domeną.

Hosting w chmurze

Tu Hostinger daje nam znacznie większe możliwości, skierowane przede wszystkim do dużych projektów. Do wyboru mamy trzy pakiety: Startup, Professional i Global, w których mamy możliwość postawienia aż 300 stron i skorzystania z zasobów izolowanych, dedykowanych adresów IP. Dodatkowym atutem jest bezpłatny certyfikat SSL oraz bezpłatna rejestracja domeny. Już w najniższym pakiecie możemy skorzystać z 40 GB pamięci SSD, a w najwyższym aż 200 GB. 

Serwer VPS

Serwery VPS w Hostingerze to jedna z najbardziej zaawansowanych opcji, przygotowana z myślą o wymagających użytkownikach firmy hostingowej. Do wyboru otrzymujemy osiem różnych planów oferujących zróżnicowane parametry mocy, pamięci, przepustowości oraz ilości miejsca na dysku. Na plus działa tu także możliwość skorzystania z dedykowanego adresu IP i pełnego dostępu do roota.

I jeszcze na dokładkę jedna fajna opcja – hosting serwerów Minecraft, czyli 5 różnych planów skierowanych do każdego miłośnika gier, który chce grać w Minecrafta w trybie multiplayer. 

Kreator stron internetowych i rejestracja domen

W ofercie Hostingera znalazł się także kreator do budowania stron internetowych od podstaw – Zyro. Możemy tu w prosty, intuicyjny sposób konfigurować wszystkie części strony, wykorzystując w tym celu bogate zasoby szablonów. 

Po przygotowaniu strony możemy skorzystać z rejestracji domeny (w przypadku pakietu Premium i Business otrzymujemy darmową rejestrację pierwszej domeny, podobnie w hostingu w chmurze). W pozostałych przypadkach rejestracja domeny jest dodatkowo płatna, jednak jak za chwilę zobaczymy – jest to naprawdę niska cena.

Cennik Hostinger – ile to kosztuje?

Hostinger jest zdecydowanie najtańszym hostingiem w porównaniu do konkurencji. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rejestracja czteroletnia, która wychodzi tu najtaniej. Warto pamiętać, że w planach miesięcznych ujmowana jest również opłata konfiguracyjna, przez co wypadają drożej. Co ważne – Hostinger daje nam 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli uznamy, że usługi nam nie odpowiadają. 

Podsumowanie

Podsumowując, Hostinger oferuje wyjątkowo niskie ceny hostingu przy zachowaniu dobrych parametrów technicznych. Jest to zatem świetna opcja dla tych, którzy mają ograniczony budżet, a mimo to chcą korzystać z dobrych usług hostingowych. Niestety, na niekorzyść może tu działać utrudniony kontakt z działem technicznym, który odbywa się wyłącznie przez maila, a także wzrost ceny podczas odnowienia usług.  

Najważniejsze zalety Hostinger:

dobra wydajność serwera hostingowego

najniższa cena hostingu na rynku

darmowa lub bardzo tania rejestracja domen

darmowy kreator stron www

intuicyjny panel sterowania

Najważniejsze wady Hostinger:

znaczny wzrost ceny podczas odnawiania usług

brak pomocy podczas migrowania strony

brak telefonicznego wsparcia technicznego

Funkcje Hostinger

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Hostinger. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Kreator landing pages
 • Darmowy okres próbny
 • E-maile transakcyjne
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym

Cennik Hostinger

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Hostinger

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Hostinger: Opinie

5 Ocena Ilość dodanych opinii: 1
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2020-12-19 21:24:29

Podsumowanie opinii

Przetestowany i generalnie nie ma się do czego przyczepić. Może poza tym, że po pierwszym roku płacenia 3 zł za miesiąc, przychodzi nam zapłacić 30 zł. Ale jest to standardowa praktyka większych graczy hostingowych (jak home.pl czy nazwa.pl). Każdy wie, że jak już się zadomowisz i zainstalujesz stronę, to nie będzie Ci się chciało jej migrować na inny serwer.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.


Dodaj opinię o Hostinger