Hostingi

 • jeden z najstarszych dostawców hostingu w Polsce
 • ponad milion klientów, z czego połowa to klienci hostingowi
 • wieloletni lider wśród rejestratorów domen w Polsce
 • operator kluczowych usług dla cyberbezpieczeństwa kraju (posiada zabezpieczenia DNSSEC)
 • podstawowy pakiet hostingowy z darmową migracją stron www i kont e-mail
 • brak limitu w liczbie rejestrowanych domen
 • duży wybór dostępnych integracji

Opis

Nazwa.pl jest jednym z najchętniej wybieranych dostawców usług rejestracji domen oraz hostingu w chmurze w Polsce. Co więcej, jest to także polski lider we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mają na celu ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie profesjonalnego biznesu w Sieci. Firma powstała 14 kwietnia 1997 roku w Krakowie – od tamtej pory jej usługom zaufało już ponad milion klientów, rejestrując w tym czasie ponad 5 000 000 domen oraz uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych i 1 000 000 certyfikatów SSL (jak potwierdzają badania, około 60% polskich stron internetowych jest zabezpieczonych certyfikatem SSL uruchamianym przez hosting Nazwa.pl). Warto dodać, że Nazwa.pl jest jedynym w Polsce bezpośrednim rejestratorem domen globalnych, takich jak m.in. *.net, *.com, *.org, *.biz oraz *.info.

Spółka Nazwa.pl świadczy usługi zgodnie z najnowszymi normami bezpieczeństwa informacji ISO 27001 w centrach danych zlokalizowanych na całym świecie – w Krakowie, Warszawie, Amsterdamie, Madrycie oraz Seattle. Wieloletnie doświadczenie firmy przekłada się na jej prestiż oraz wysoką pozycję rynkową, co potwierdza również fakt, że w 2019 roku Nazwa.pl została uznana przez Ministerstwo Cyfryzacji za operatora usługi kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski. Istotny wpływ miały na to zabezpieczenia DNSSEC, które Nazwa.pl wprowadziła jako pierwsza w Polsce dla ponad 600 000 domen. Co ważne, Nazwa.pl jako jedyna w Polsce posiada prestiżową akredytację ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), która umożliwia bezpośrednie rejestrowanie domen globalnych.

Nazwa.pl zatrudnia ponad 300 pracowników, którzy skupiają się na dostarczaniu usług hostingowych na możliwie najwyższym, światowym poziomie. Konsultanci firmy pozostają do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę i udzielają wsparcia zarówno w formie telefonicznej (infolinia telefoniczna 24/7), jak również poprzez pocztę e-mail.  Wśród najważniejszych narzędzi, jakie do dyspozycji klientów pozostawia Nazwa.pl, zaliczyć należy rejestrację domen, Cloud Hosting z CDN nazwa.pl, Cloud Backup, CloudMail, VPS oraz certyfikaty SSL.

Szczegóły

Cena: od 100 zł / rok (CloudHosting) 

Debiut: 1997

Wersja darmowa: 30-dniowy okres testowy

Język programu: polski

Baza wiedzy: Centrum Pomocy, 

Wsparcie klienta: telefon, mail, formularz kontaktowy

API: tak

Nazwa.pl: najważniejsze funkcjonalności

Wszystkie funkcjonalności oferowane przez Nazwa.pl realizowane są zgodnie z najnowszą technologią chmury obliczeniowej, co zapewnia znacznie większą skalowalność zasobów w stosunku do tradycyjnego hostingu, a także niezwykle krótki czas reakcji na potencjalne awarie, który sięga zaledwie ułamków sekund. Wszystkie strony internetowe obsługiwane są w tym samym czasie na kilkuset serwerach, dzięki czemu niezależnie od pory działają one z najwyższą możliwą szybkością.

Chociaż firma stawia głównie na bezpieczeństwo, wysokiej jakości serwery i bogactwo usług dodatkowych, to sama kwestia intuicyjności obsługi panelu zdecydowanie nie jest ich konikiem. Dostawca oferuje możliwość skorzystania z autoinstalatora aplikacji, chociaż instalacja niektórych z nich zajmuje nieco więcej czasu, niż moglibyśmy się spodziewać. Z drugiej jednak strony, warto dodać, że klienci, którzy chcą korzystać zaawansowanych funkcjonalności w Nazwa.pl, otrzymują dostęp do wsparcia w takich językach jak PHP, Python i Perl, a także dostęp do baz danych MySQL.

CloudHosting z CDN nazwa.pl 

Hosting w chmurze to rozwiązanie dla stron www, e-sklepów i blogów opartych na CMS WordPress, które zapewnia niezwykłą szybkość działania, skalowalność zasobów i krótki czas reakcji na awarie. Co ważne, każda strona www jest tu obsługiwana na kilkuset serwerach, które działają nieustannie z maksymalną prędkością. 

Cloud Backup

Rozwiązanie służące do wykonywania kopii zapasowych danych, które zapisywane są na dyskach komputerów działających w systemie Microsoft Windows 7/8/10. W Nazwa.pl użytkownik dysponuje 1 TB powierzchni dyskowej, natomiast sama instalacja usługi zajmuje zaledwie kilka sekund.

Rejestracja domen

W Nazwa.pl użytkownik ma możliwość założenia indywidualnego adresu internetowego wraz z zabezpieczeniami dodatkowymi, które są dostępne w ramach usługi „Bezpieczna Domena”, chroniącej i przyspieszającej działanie usług powiązanych z domeną. 

CloudMail

W Nazwa.pl każde konto pocztowe o powierzchni dyskowej od 100 GB do 2 TB tworzone jest na własnej domenie i jest obsługiwane w chmurze na kilkuset serwerach.

VPS

Mowa tu o wirtualnych maszynach ogólnego przeznaczenia z procesorem Intel Xeon 2.2 GHz, które rekomendowane są do obsługi aplikacji niewymagających szybkiego przetwarzania danych. Jest to rozwiązanie idealne do nauki, tworzenia środowisk testowych oraz obsługi poczty e-mail.

SSL

W certyfikatach nazwaSSL wykorzystywane jest zarówno szyfrowanie RSA 2048-bit, jak i szyfrowanie EDCSA P-384, oparte o krzywe eliptyczne (stanowiące przełom w zakresie kryptografii, zapewniające miliardy razy większe bezpieczeństwo w porównaniu do szyfrowania RSA).

Nazwa.pl: integracje z platformami

Nazwa.pl oferuje imponującą bazę dodatkowych aplikacji do integracji. Wśród nich znajdziemy m.in.:

 • CMS WordPress
 • Joomla!
 • Drupal
 • b2evolution
 • dotClear
 • Mantis
 • SugarCRM
 • SEO Panel
 • Zenphoto
 • Piwigo
 • AbanteCart
 • OpenCart
 • PrestaShop
 • Moodle
 • MediaWiki
 • FormTools

Cennik Nazwa.pl – ile to kosztuje?

Nazwa.pl kładzie duży nacisk na promocję swoich usług, w związku z czym stale oferuje akcje promocyjne, w ramach których możemy skorzystać ze znacznie niższych cen pakietów hostingowych. Warto jednak pamiętać, że po zakończeniu promocji ceny pakietów są nieco wyższe, chociaż wciąż atrakcyjne cenowo na tle konkurencji.

 

Podsumowanie

Nazwa.pl to od wielu lat najczęściej wybierany polski dostawca usług hostingowych w chmurze oraz usług rejestracji domen. Firma o polskich korzeniach świadczy usługi na światowym poziomie, dbając przy tym przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa i najwyższą jakość realizowanych usług. Warto przy tym dodać, że wszystkie ich usługi realizowane są zgodnie z systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji, co potwierdza urząd certyfikacji DEKRA za pośrednictwem certyfikatu ISO 27001:2017.

Najważniejsze zalety Nazwa.pl:

+ darmowa migracja stron www

+ duży wybór integracji

+ zabezpieczenia DDoS oraz anty-exploitowe

+ korzystne ceny – regularne akcje promocyjne

Najważniejsze wady:

- mało intuicyjny panel administratora

- wyższe ceny po zakończeniu okresu promocyjnego

Funkcje Nazwa.pl

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Nazwa.pl. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Kreator landing pages
 • Automatyzacja wysyłek e-mail
 • Darmowy okres próbny
 • Geolokalizacja

Cennik Nazwa.pl

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Nazwa.pl

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Nazwa.pl: Opinie

5 Ocena Ilość dodanych opinii: 4
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2021-10-17 16:31:55

Podsumowanie opinii

Cloud hosting działa naprawdę fajnie. Mamy do dyspozycji sporą gwarantowaną wydajność i prostotę zarządzania przy pomocy panelu administracyjnego.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Sylwester Kacprowicz avatar
Sylwester Kacprowicz – 2021-12-29 10:34:18

Podsumowanie opinii

CDN to strzał w 10ke, strony www przyspieszyły. nazwa.pl idzie w dobrym kierunku.

Oceniam na PLUS

Nowoczesne technologie, CDN, kompresja obrazów, skalowalny hosting

Oceniam na MINUS

ceny (do przeżycia ale nie najtańsze)

Kacper Zawisza avatar
Kacper Zawisza – 2022-01-12 12:32:54

Podsumowanie opinii

Przeniosłem się do nazwa.pl i nie żałuje. Moje strony śmigają jak szalone :)

Oceniam na PLUS

szybkość jakość obsługa

Oceniam na MINUS

cena

Magda Koczera avatar
Magda Koczera – 2022-03-28 09:10:55

Podsumowanie opinii

Korzystam z ich hostingu i naprawdę polecam. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, tak samo uważa mój informatyk, świetna usługa i intuicyjny panel.

Oceniam na PLUS

całodobowa infolinia

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.


Dodaj opinię o Nazwa.pl