Narzędzie do tworzenia formularzy

 • jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia ankiet online
 • przyjazny interfejs, prosty w obsłudze
 • wersja bezpłatna
 • wsparcie działu technicznego 24/7

Opis

SurveyMonkey jest jednym z liderów wśród narzędzi oferujących możliwość tworzenia ankiet online. Jak sami o sobie mówią, działają po to, by pomagać firmom z całego świata wykorzystywać ciekawość do pracy i tego, co nas otacza. Każdego dnia tysiące organizacji i instytucji tworzy ankiety, na które uzyskuje odpowiedzi na ponad 20 milionów pytań. Każda z nich to motor napędowy dla firmy do tego, by działać jeszcze więcej i wprowadzać innowacje, które mają pomagać nam wszystkim.

Misją SurveyMonkey jest zmiana świata na lepsze – wzmacnianie relacji w lokalnych społecznościach i wykorzystywanie znanych już technologii po to, by zwiększać zaangażowanie na rzecz równości, różnorodności oraz integracji. Firma została założona w 1999 roku, jej siedziba mieści się obecnie w San Mateo, w Kalifornii. Zatrudnia ponad 700 pracowników w wielu krajach z całego świata – z Ameryki Północnej, Europy, Azji oraz Pacyfiku.

Co otrzymujemy w SurveyMonkey? Oczywiście najważniejszą kwestią jest możliwość projektowania i przygotowania ankiet – zarówno tych prostych i mało skomplikowanych, jak również tych bardziej złożonych. Do wyboru mamy imponującą bazę szablonów oraz typów pytań, które możemy dowolnie wykorzystywać w badaniu. Dla zaawansowanych projektantów ankiet ciekawe będą z pewnością opcje związane z funkcjami logicznymi, ukrywaniem/wyświetlaniem wcześniejszych odpowiedzi, a także analizą danych. Do wyboru mamy kilka pakietów cenowych, jak również wersję darmową, gdzie możemy przygotować jedną ankiety z maksymalnie 10 pytaniami i łącznie setką odpowiedzi. 

Szczegóły

Cena: od 120 zł / miesięcznie (płatność roczna)

Debiut: 1999

Wersja darmowa: bezpłatny plan (1 ankieta miesięcznie z 10 polami, 100 odpowiedzi)

Baza wiedzy: centrum pomocy, poradniki, FAQ, katalogi, blog, filmiki na Youtube

Język programu: duński, niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, włoski, holenderski, portugalski, japoński, norweski, rosyjski, fiński, szwedzki, turecki, chiński

Wsparcie klienta: e-mail, telefon, chat

Posiada API: tak           

 

 

SurveyMonkey: jak to działa?

Zdecydowanym plusem narzędzia SurveyMonkey jest prosta, intuicyjna obsługa, z którą poradzi sobie praktycznie każdy. Logując się na swoim koncie, otrzymujemy przejrzysty panel nawigacyjny, który przeprowadza nas przez 5-stopniowy proces tworzenia, publikacji oraz analizy ankiety. Ważne jest to, że wszystkie niezbędne opcje znajdują się w jednym miejscu – nie trzeba niczego szukać.

Z myślą o początkujących użytkownikach platform do tworzenia ankiet SurveyMonkey oferuje  ponad 230 różnych szablonów ankiet, z których można skorzystać już w planie darmowym. Szablony zostały podzielone na kategorie i zawierają pytania oraz odpowiedzi opracowane tak, by można było je w prosty sposób dopasowywać do swoich potrzeb.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników SurveyMonkey proponuje opcję „Start from scratch”, czyli przygotowanie ankiety od podstaw. Skorzystać tu możemy z 13 różnych typów pytań, począwszy od krótkich odpowiedzi i pytań wielokrotnego wyboru, poprzez skale ocen i interaktywne suwaki, aż po menu rozwijane oraz pytania obrazkowe. W najwyższych pakietach możemy naszym respondentom przesyłać również pliki do ankiet, które ułatwią im odpowiadanie na pytania.

Co ciekawe, w SurveyMonkey możemy korzystać z gotowej bazy całych pytań oraz rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją, które umożliwiają automatyczne podejmowanie decyzji na temat tego, jaki rodzaj pytania powinien być zastosowany w danej treści. 

SurveyMonkey to prawdziwy raj dla profesjonalistów, którzy szukają zaawansowanych rozwiązań w tworzeniu ankiet. Jest to jedno z niewielu narzędzi, które daje nam pełną kontrolę nad formatowaniem opcji odpowiedzi. Możemy tu korzystać ze skomplikowanych funkcji logicznych (np. wyświetlenie lub ukrycie odpowiedzi na podstawie wcześniejszych wyborów ankietowanego). 

I na koniec jeszcze kilka słów o możliwościach w raportowaniu i analizie uzyskanych danych w ankiecie. Możemy dowolnie zmieniać wykresy, wyszukiwać nawet pojedyncze słowa zawarte w ankiecie. Jeśli natomiast zależy nam na przeprowadzeniu analizy w innym programie, wystarczy, że wyniki ankiety eksportujemy do Excela lub pliku CSV, a nawet do SPSS (dla najwyższych pakietów cenowych)

Integracje z platformami

Kolejnym atutem narzędzia SurveyMonkey jest możliwość integracji z wieloma różnymi platformami. Wśród nich najczęściej wybierane są takie narzędzia jak:

 • Mailchimp
 • Google Drive
 • Slack
 • Microsoft Teams
 • Microsoft OneDrive
 • Zapier
 • Remind
 • Zoho Campaigns
 • Microsoft Power BI
 • Rybbon Survey Rewards
 • Shopify
 • Google Forms
 • Hubspot
 • Zoom
 • ActiveCampaign
 • Constant Contact
 • Emma
 • Tableau
 • Hootsuite
 • Freshdesk
 • Zendesk
 • NVivo

Dokładna lista integracji dostępna jest na stronie aplikacji.

Cennik SurveyMonkey – ile to kosztuje?

W SurveyMonkey możemy skorzystać z 2 opcji: planu darmowego oraz 3 płatnych pakietów: Team Advantage, Team Premier oraz Enterprise. W planie darmowym możemy przygotować nieograniczoną ilość ankiet, ale pamiętając o tym, by każda zawierała maksymalnie 10 pytań, a łącznie z ankiet uzyskanych było 100 odpowiedzi. 

W pakietach płatnych musimy liczyć się z koniecznością wykupienia rocznej subskrypcji i wówczas koszt miesięczny wynosi 120 zł (pakiet Team Advantage) lub 310 zł (pakiet Team Premier). W planie Team Advantage otrzymujemy wszystkie elementy ankiet w nieograniczonej ilości, jak również możliwość eksportu danych i logiki badań. Do planu Team Premier dodane są opcje dodatkowe, takie jak zaawansowana logika ankiet oraz ankiety wielojęzyczne.

Podsumowanie

SurveyMonkey to obecnie jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia ankiet, jednak stosunkowo drogie w porównaniu do innych. Warto jednak zauważyć, że na korzyść działa tu duża baza szablonów, integracji, łatwość w obsłudze, jak również plan darmowy, który umożliwia przygotowanie prostych, krótkich ankiet. W SurveyMonkey możemy liczyć także na kompleksowe wsparcie techniczne – pomoc drogą e-mailową dostępna jest 24/7, a w pakietach Advantage oraz Premier odpowiedź uzyskujemy nawet w ciągu godziny. Dodatkowym atutem jest też dostęp do wsparcia telefonicznego.

Najważniejsze zalety SurveyMonkey:

intuicyjny interfejs

plan darmowy dla 10 pytań w ankiecie i 100 odpowiedzi

we wszystkich planach cenowych możliwość projektowania i wysyłania nieograniczonej liczby ankiet

świetne narzędzie na analizy danych

automatyczna kategoryzacja pytań, randomizacja odpowiedzi

bardzo dobre wsparcie klienta

Najważniejsze wady SurveyMonkey:

większość zaawansowanych opcji jest dostępna wyłącznie w najwyższych planach cenowych 

wysokie ceny w planach płatnych, konieczność wykupienia abonamentu rocznego

Funkcje SurveyMonkey

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu SurveyMonkey. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Testy A/B
 • Segmentacja subskrybentów
 • Darmowy okres próbny
 • Plan darmowy bez opłat
 • Personalizacja wiadomości
 • Import / eksport odbiorców

Cennik SurveyMonkey

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla SurveyMonkey

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

SurveyMonkey: Opinie

5 Ocena Ilość dodanych opinii: 1
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2021-02-02 14:47:03

Podsumowanie opinii

Fajne narzędzie, jak najbardziej godne polecenia. Robi to, co ma zrobić. Ograniczone do 100 odpowiedzi w planie darmowym, jednak dla pierwszej ankiety to zazwyczaj wystarczy. Jeśli Ci się sposoba, możesz wykupić plan płatny.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.


Dodaj opinię o SurveyMonkey