Tworzenie formularzy

 • proste narzędzie do tworzenia zaawansowanych formularzy
 • działanie na zasadzie „krok po kroku”
 • wersja bezpłatna do  stworzenia prostej ankiety
 • łatwość w zbieraniu opinii na temat usług lub projektów
 • możliwość umieszczenia linku do ankiety na stronie

Opis narzędzia

Typeform to kolejne ciekawe narzędzie online, dzięki któremu stworzymy naprawdę imponujące formularze. „Forms Done Awesomely” – tymi słowami Typeform zachęca nas do wejścia  ich świat i eksperymentowania z unikalnymi formularzami i ankietami online. Zanim jednak przejdziemy do omawiania możliwości, jakie oferuje nam to narzędzie, kilka słów na temat samej firmy.

Typeform to znany startup z Barcelony zajmujący się oprogramowaniem jako usługą (SaaS), specjalizujący się właśnie w tworzeniu formularzy online. Firma istnieje od 2012 roku, natomiast ich flagowy produkt został uruchomiony w wersji beta w kwietniu 2013 roku. Oficjalnie Typeform zostało uruchomione w lutym 2014 roku i w ciągu pół roku zyskało ponad 100 000 użytkowników. Obecnie firma może pochwalić się współpracą z takimi klientami jak Apple, Airbnb oraz Nike. 

Jak wygląda Typeform od strony technicznej? Otóż narzędzie pozwala nam na przygotowywanie formularzy typu „krok po kroku”, czyli kolejno pojawiających się po podaniu odpowiedzi. Co ważne, stworzone przez nas formularze możemy w prosty sposób osadzać na stronie www, otwierać w osobnym okienku lub przekazywać w postaci unikalnego adresu URL. Do wyboru mamy tu dwie opcje – wersję bezpłatną, która obejmuje jedną ankietę z maksymalnie dziesięcioma polami i setką odpowiedzi miesięcznie, jak również warianty płatne w różnych przedziałach cenowych. W wersjach płatnych otrzymujemy także opcję edytora, czyli kalkulator oraz „skoki” logiczne.

Szczegóły

Cena: od 30 € / miesięcznie

Debiut: 2013

Wersja darmowa: bezpłatny plan (1 ankieta miesięcznie z 10 polami, 100 odpowiedzi)

Język programu: angielski, hiszpański

Baza wiedzy: centrum pomocy, poradniki, FAQ, katalogi, blog

Wsparcie klienta: kontakt poprzez formularz na stronie

Posiada API: tak

 

Typeform: jak to działa?

Na początek warto zwrócić uwagę na jedną niezwykle istotną rzecz – obsługa Typeform jest banalnie prosta! Wystarczy zaledwie kilka minut, by dosłownie każdy przygotował fajny, prosty formularz, z którego później będzie mógł korzystać na blogu lub stronie www. A zatem do dzieła!

Wchodzimy na stronę Typeform i zakładamy konto (możesz skorzystać z linka na tej stronie) – na początku polecamy korzystać z konta darmowego, by móc zapoznać się z opcjami, jakie oferuje narzędzie. Jeśli udało nam się już zalogować na profil, zabieramy się za tworzenie formularza. Do wyboru mamy różne szablony, z których możemy korzystać zupełnie za darmo.

Wybierając gotowy szablon, jedyne, co musimy zrobić, to podmienić defaultowe pytania i odpowiedzi na własne – cała reszta jest zrobiona za nas. Drugą opcją, z jakiej możemy skorzystać, jest tworzenie formularza od zera – opcja ta dostępna jest pod nazwą „Start from scratch”. I tu już zaczyna się nasza zabawa z kolorami, layoutami, czcionkami i napisami. Typeform oferuje naprawdę duże pole do popisu, jeśli chodzi o rodzaje form pytań i odpowiedzi (pytania otwarte, zamknięte, listy rozwijane z odpowiedziami, przyciski potwierdzające zgodę, odpowiedzi w formie grafik lub skali ocen). 

Przez cały czas tworzenia ankiety możemy ją podglądać i sprawdzać, jak będzie wyglądała w wersji końcowej. Jeśli uda nam się już przygotować zarówno szablon formularza, jak i jego treść, możemy przejść do kolejnej zakładki, czyli ustawień naszej ankiety. Tutaj mamy możliwość m.in. ustawienia powiadomień o odpowiedziach lub zmianie statusu ankiety – są to ciekawe opcje, ale jeśli nie potrzebujemy się w nie zagłębiać, można je po prostu pominąć.

Ostatnim krokiem w tworzeniu formularza jest przygotowanie zakładki „Share”. Tu decydujemy o tym, jaką formę udostępniania naszym odbiorcom wybieramy. Z jakich opcji możemy skorzystać? Typeform oferuje nam: udostępnienie unikalnego adresu URL z ankietą, uruchomienie ankiety jako pop-up na stronie www lub na blogu, a także osadzenie ankiety na stronie. Formularz jest gotowy!

Jeśli mamy już aktywny formularz, możemy udostępniać go w social media oraz analizować wyniki w zakładce „Analyze”. W miejscu „Metrics” znajdziemy informacje na temat bazy osób, które wypełniły ankietę, natomiast w miejscu „Results” dostępne są odpowiedzi na pytania w formie arkusza Excel. 

Typeform: integracje z platformami

W Typeform możemy połączyć nasze formularze z bogatą bazą różnego rodzaju narzędzi. Do wyboru mamy m.in.:

 • Canva
 • HubSpot
 • Klaviyo
 • Excel Online
 • Intercom
 • Monday.com
 • Thinkific
 • Active Campaign
 • Google Drive
 • Airtable
 • Slack
 • Coda
 • Constant Contact
 • Facebook pixel
 • Google Tag Manager
 • Salesforce

Dokładna lista integracji dostępna jest na stronie aplikacji.

Cennik Typeform – ile to kosztuje?

Na początek działań związanych z tworzeniem formularzy w Typeform możemy skorzystać z planu bezpłatnego, który obejmuje 100 odpowiedzi miesięcznie, uzyskane z ankiety liczącej maksymalnie 10 pól. Nie jest to zbyt wiele, jednak na pierwsze działania z pewnością wystarczy.

Jeśli nie chcemy się ograniczać, możemy skorzystać z 3 planów cenowych: Essentials, Professional oraz Premium. Dwa pierwsze plany dostępne są w cenie 30 € miesięcznie – przy płatnościach miesięcznych (plan Essentials) oraz płatnościach rocznych (plan Proffesional). Odblokowują się wówczas opcje dodatkowe, takie jak m.in. skoki logiczne, wszystkie typy formularzy, kalkulatory, nieograniczone pytania oraz dodatkowe integracje.

Podsumowanie

Typeform to naszym zdaniem bezkonkurencyjne narzędzie dla każdego, kto chce szybko i wygodnie przygotowywać formularze i ankiety online. Efekty są naprawdę imponujące – ładny design, całość dopracowana, płynne przechodzenie między pytaniami i to już w wersji bezpłatnej. Typeform to zdecydowanie jeden z must have każdego, kto działa w świecie online.

Najważniejsze zalety Typeform:

intuicyjna obsługa

łatwość w zbieraniu danych o klientach

możliwość analizy uzyskanych wyników

integracje z wieloma platformami

plan bezpłatny

Najważniejsze wady Typeform:

dużo opcji do wyboru sprawia, że trzeba poświęcić więcej czasu na opanowanie zaawansowanych funkcji

Funkcje Typeform

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Typeform. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Testy A/B
 • Segmentacja subskrybentów
 • Darmowy okres próbny
 • Gotowe szablony wiadomości
 • Plan darmowy bez opłat
 • Personalizacja wiadomości
 • E-maile transakcyjne
 • Import / eksport odbiorców

Cennik Typeform

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Typeform

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Typeform: Opinie

5 Ocena Ilość dodanych opinii: 1
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2021-02-02 14:31:29

Podsumowanie opinii

Typeform to fajne i mega atrakcyjne narzędzie do ankiet. Świetne jest to, że tworzone formularze przy jego pomocy są naprawdę ładne i atrakcyjne dla korzystających.

Oceniam na PLUS

Ładny wygląd i przyjazny UI. Zaawansowana logika przechodzenia przez pytania.

Oceniam na MINUS

Tylko 100 odpowiedzi w planie darmowym, co często jest niewystarczające. Później wydatek to min. 120 zł na miesiąc.


Dodaj opinię o Typeform