Bitrix24 – rzetelna recenzja. Czy warto wybrać to narzędzie?

Bitrix24 to rozbudowana platforma, która oferuje o wiele więcej niż klasyczny CRM – mimo że właśnie do tego rodzaju narzędzi jest ona najczęściej zaliczana. Usprawnia zarządzanie klientami, umożliwia również swobodną pracę nad rozmaitymi zadaniami i projektami. A to dopiero początek jej ogromnych możliwości. Tylko dziś korzystają z niej ponad 4 miliony firm na całym świecie.

Bitrix24 to narzędzie posiadające chyba wszystkie funkcjonalności, których potrzebuje mała i średnia firma. Dzięki niemu można zarządzać przedsiębiorstwem oraz komunikować się z innymi pracownikami. W obrębie jednej platformy masz dostęp do swoich wiadomości, dokumentów, kontaktów, kalendarza, itd. Bitrix24 wyposażony jest także w funkcje, które umożliwiają pozyskiwanie nowych klientów, jak również utrzymywanie dobrych relacji z obecnymi.

Bitrix24 – podstawowe funkcje

Poniżej opisujemy najważniejsze funkcje Bitrix24.

FunkcjeZnaczenie
ZadaniaFunkcja ta służy to przydzielania zadań pracownikom oraz planowania czasu pracy, dzięki czemu łatwiej jest ją zorganizować. Pozwala na korzystanie z menedżera zadań grupowych, dzięki któremu można monitorować czas spędzany nad projektem oraz to, czym zajmuje się dana osoba. Umożliwia również śledzenie postępów pracowników. Podział na grupy projektowe pozwala z kolei szybko i bezproblemowo wymieniać się informacjami, bez konieczności wysyłania do siebie dziesiątek e-maili.
CRMDzięki tej funkcji możesz lepiej komunikować się z klientami. Wszystkie wiadomości, które wysyłasz przez pocztę e-mailową i czat, a także wszelkie połączenia zapisywane są w systemie. Jeśli umówiłeś się z klientem na spotkanie, system ci o tym przypomni. CRM udostępnia także rozmaite raporty, dzięki którym można analizować różnego rodzaju dane, na różnych poziomach. Co więcej, w Bitrix24 masz możliwość tworzenia własnych raportów, np. oparciu o lejek sprzedażowy. System umożliwia również sprawdzanie raportów z bieżących transakcji i ofert, informuje o poniesionych kosztach marketingowych oraz określa zwrot wydatków. Dzięki niemu można także sprawdzić, ile w danym okresie firma zarobiła.
Strony internetoweBitrix24 pozwala tworzyć również strony internetowe, przy pomocy intuicyjnego kreatora. Co więcej, możesz w nim zaprojektować własny sklep internetowy. Wszystkie szablony, które oferuje to narzędzie, są responsywne i dobrze dopasowują się do urządzeń mobilnych. Ciekawostką jest to, że narzędzie oferuje nawet darmowe domeny, jak również i hosting.
Czaty i wideokonferencjeBitrix24 pozwala korzystać z czatu, w tym również z czatu grupowego, oraz wideokonferencji. Wiele opcji usprawniających komunikację w czasie rzeczywistym sprawiło, że Bitrix24 określa się mianem intranetu „społecznościowego”. Oferuje on narzędzia RTC, różne komunikatory (jak np. Instant Messenger), umożliwia również rozmowy telefoniczne. Wszystko to powoduje, że Bitrix24 pozwala bardzo szybko i łatwo kontaktować się zarówno z pracownikami, jak i klientami.
Pliki i dokumentyNarzędzie zintegrowane jest m.in. z Google Docs i MS Office Online, dzięki czemu swobodnie możesz tworzyć w nim różne dokumenty, nie mając pakietu biurowego. Ponadto, szefowie i współpracownicy mogą komentować ich zawartość oraz ją edytować. W każdym dokumencie zapisywana jest również historia wprowadzanych zmian.
Company PulseBitrix24 pozwala również łatwo zidentyfikować pracowników, którzy mają problemy z jakimś zadaniem. Najważniejsze jest jednak to, że potrafi on zwiększyć ich zaangażowanie. W jaki sposób? Oferując np. narzędzia do grywalizacji oraz przydzielając im m.in. różnego rodzaju odznaki.

Zalety Bitrix24

Oto najważniejsze zalety Bitrix24.

 1. Duża liczba przydatnych funkcji

Bitrix24 to jeden z najbardziej profesjonalnych systemów CRM. Umożliwia korzystanie z ogromnej liczby funkcji, które pozwalają kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem. W sumie oferuje on ponad 30 narzędzi, dzięki czemu można zrezygnować z wielu innych aplikacji, co często oznacza również dużą oszczędność.

 1. Dobry stosunek ceny do jakości

Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele możliwości daje Bitrix24, koszty wydadzą się naprawdę rozsądne. Ważne jest to, że producenci oferują również wersję darmową, dzięki której możesz dokładnie przetestować narzędzie przed jego zakupem.

 1. Wersja dostępna w języku polskim

Bitrix24 dostępny jest już w języku polskim. Można z niego korzystać również w siedemnastu innych językach – zarówno europejskich, jak i amerykańskich czy azjatyckich. W razie potrzeby, język można łatwo zmienić na inny – jest to proste i intuicyjne.

 1. Aplikacja mobilna

Bitrix24 posiada również swoją aplikację mobilną, z której możesz korzystać zarówno na smartfonie, komputerze, jak i tablecie, niezależnie od tego, czy jest to Android czy iPhone, PC czy Mac. Co więcej, używanie jej jest całkowicie bezpłatne.

Wady Bitrix24

Oto najważniejsze wady Bitrix24.

 1. Problemy z aktualizacjami

Aktualizacje spowalniają, niestety, pracę systemu, a tym samym – wykonywanie obowiązków. Czasem może ona zająć nawet 2-3 godziny, a w niektórych przypadkach nawet i więcej. Można jednak mieć nadzieję, że po każdej aktualizacji system będzie działał jeszcze sprawniej.

 1. Brak możliwości zaciągania danych firmy z GUS-u

Bitrix24 nie daje, niestety, możliwości zaciągania danych firmy z GUS-u na podstawie numeru NIP (a taka opcja istnieje np. w narzędziu HubSpot). Wszystkie dane o kliencie trzeba zatem wpisywać samodzielnie, co z kolei zajmuje trochę czasu.

 1. Płatna integracja poczty

Bitrix24 daje możliwość integracji z pocztą, jednak ta opcja dostępna jest jedynie w planie płatnym. System umożliwia jednak organizowanie kampanii e-mailowych, segmentację subskrybentów, rozmaite szablony e-mail do edycji oraz wiele innych, przydatnych funkcji,

 1. Spóźnione powiadomienia o wiadomościach

W przypadku aplikacji Bitrix24 mogą występować problemy z powiadamianiem o nowych wiadomościach od razu. Zdarza się, że w ogóle one nie przychodzą lub pojawiają się z dużym opóźnieniem, np. godzinę po przeczytaniu samej wiadomości.

Dla kogo przeznaczony jest Bitrix24?

Bitrix24 to narzędzie przeznaczone dla:

 • małych firm,
 • średnich firm,
 • firm, w których pracownicy pracują w wielu lokalizacjach, np. zdalnie,
 • firm, które chcą zarządzać projektami razem z klientami i pracownikami w jednym i tym samym narzędziu.

Bitrix24 nie jest przeznaczony dla:

 • dużych firm, które potrzebują potężnego systemu CRM, z jeszcze większą liczbą funkcji.

Bitrix24 – cennik

Przedstawiamy poniżej uproszczony cennik Bitrix24 – jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę producenta.

 FreeStart+CRM+Project+StandardProfessional
UżytkownicyBez ograniczeń262450Bez ograniczeń
Cena za miesiąc0 zł71 zł199 zł199 zł279 zł559 zł

Podsumowanie

Bitrix24 to zdecydowanie narzędzie godne polecenia. Oferuje szeroką gamę funkcji, które doskonale sprawdzą się w wielu okolicznościach. W porównaniu z innymi, podobnymi programami, jest stosunkowo tani, a posiada często więcej możliwości niż one. Ważne jest również to, że najmniejsze firmy mogą z niego korzystać całkowicie za darmo.

Funkcje Bitrix24

Zbiór najbardziej popularnych funkcjonalności, które znajdziesz w narzędziu Bitrix24. Nie są to wszystkie funkcje narzędzia, a jedynie wybór najciekawszych i najbardziej istotnych.

Funkcjonalność
 • Segmentacja subskrybentów
 • Kreator landing pages
 • Darmowy okres próbny
 • SMS i MMS marketing
 • Plan darmowy bez opłat
 • Personalizacja wiadomości
 • Geolokalizacja
 • E-maile transakcyjne
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym
 • Lejki sprzedażowe
 • Import / eksport odbiorców

Cennik Bitrix24

Zobacz, jakiego budżetu potrzebujesz, by korzystać z tego narzędzia.


Alternatywy dla Bitrix24

Sprawdź inne narzędzia, które realizują podobne cele biznesowe. Być może któreś z nich bardziej Cię zainteresuje.

Bitrix24: Opinie

3.6 Ocena Ilość dodanych opinii: 5
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka
Marcin Wesel avatar
Marcin Wesel – 2020-11-17 10:17:15

Podsumowanie opinii

Ogromna platforma, pełna funkcjonalności. Samo opanowanie podstawowych funkcji może zająć trochę czasu. Zdecydowanie wymaga wdrożenia. Na szczęście Bitrix24 jest na tyle dużą i popularną platformą, że przygotował mnóstwo tutoriali, video i pomocy technicznej. Sam korzystam z zaledwie 20% wszystkich funkcjonalności i powoli uczę się kolejnych.

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Bartosz Obidowicz avatar
Bartosz Obidowicz – 2021-09-16 07:12:04

Podsumowanie opinii

W ofercie na stronie wszystko pięknie, po opłaceniu okazuje się, że jest masa ograniczeń i większość usług jednak nie działa. Support mi odpowiedział, że nic mi nie pomoże. Dział reklamacji nie odpisuje po miesiącu bombardowania ich emailami.

Oceniam na PLUS

nic.

Oceniam na MINUS

wszystko.

Magdalena Kamińska avatar
Magdalena Kamińska – 2022-11-29 14:42:28

Podsumowanie opinii

Program mogę szczerze bardzo polecić. Poza samym dobrze rozbudowanym CRM jest też dużo innych opcji takich jak kreator stron internetowych, wideorozmowy i możliwość automatyzacji. Mi bardzo pomogło porządne wdrożenie się w system wraz z https://itrix.pl Bardzo porządny zespół - poza szkoleniem odpisują szybko na wszelkie pytania

Oceniam na PLUS

CRM, prosty kreator stron internetowch, łatwość wdrożenia zespołu

Oceniam na MINUS

Nic

Szef avatar
Szef – 2023-05-22 05:53:46

Podsumowanie opinii

Tak jak osoba jw. Same ograniczenia wsparcie nadaje nr zgłoszeń i cisza obecnie trwa to 2 lata. Wprowadzają aktualizacje tylko pod korporacje tak samo hierarchia uprawnień masakra do ustawienia ! Co chwilę zmiany estetyczne, ładnie wygląda i jest to dobry program na start. Uwaga co roku cena w górę i modyfikacje pakietów (za wyższą cenę mniej modułów).

Oceniam na PLUS

Użytkownik nie wyszczególnił plusów.

Oceniam na MINUS

Użytkownik nie wyszczególnił minusów.

Dominik Głowacki avatar
Dominik Głowacki – 2023-06-06 13:22:11

Podsumowanie opinii

Bardzo dobry program CRM. Szybki do nauczenia. Polecam

Oceniam na PLUS

-Prosta obsługa -Łatwość nauki -Ma wszystkie ważne funkcje

Oceniam na MINUS

-Nic


Dodaj opinię o Bitrix24